A kecskeméti Mercedes gyárba nem egyszerű a bejutás – legalábbis újságíróként. A Hetek riportkérelme jó egy hónapot keringett az illetékesek között, mire jött az e-mail: egy újságírócsoport tagjaként élőben is megtekinthetem, hogyan működik az üzem. Érdeklődésemre egy kedves női hang arról tájékoztatott a telefonban, hogy „nyugodtan bízza ránk magát”.
A hang tulajdonosa nem okozott csalódást: Annamária férfiakat megszégyenítő szakértelemmel kalauzolta körbe a zsurnalisztákat. Nem is akármilyen bónuszként pedig meghallgathattuk Frank Klein gyárigazgató csaknem egyórás prezentációját. De haladjunk sorjában!
Az egyéves születésnapját néhány hete ünneplő gyár minden elemében a világszínvonalú multinacionális üzemek világát jeleníti meg. Az összesen 310 ezer négyzetméternyi bruttó alapterületű üzemcsarnokok között igényes zöldfelületek, pihenőhelyek, utcák, terek – mint egy futurisztikus kisváros. Jelenleg 161 hektár van bekerítve, de a Daimler-csoport több mint 440 hektárnyi területet vásárolt meg, vagyis a gyár mérete a jövőben akár meg is duplázható – magyarázza idegenvezetőnk.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »