Jenna könyve (Beyond Belief: My Secret Life Inside Scientology and My Harrowing Escape – Túl a hiten: Titkos életem a szcientológia berkeiben és drámai menekülésem) alapján valósággal orwelli képet kapunk a szcientológia ideológiai és szervezeti rendszeréről. Visszatekintve a hölgy úgy ítéli meg gyerekkorát, mint egy agymosott időszakot. Beszámolója szerint az egyház mindent megtesz tagjainak izolálására, kislányként maga is egy elszeparált táborban nőtt föl.
Az egyik legnagyobb sérelemnek azt tartja, hogy alig lehetett szüleivel, mivel a közösség szervezetrendszerét szándékosan úgy alakították ki, hogy a szolgálók kevés időt tölthetnek családjukkal. Ráadásul még csak nem is tudhatták, hol lehetnek a szüleik, mivel a menedzsmentközpont helyét olyannyira titokban tartják, hogy még családtagok sem tudhatnak hollétéről. A memoár szerint a 12–18. életéve között eltelt hat év alatt apját négyszer, anyját mindössze kétszer látta.
Annál többször találkozott viszont nagybátyjával, Daviddel, az egyház jelenlegi fejével, és még többet annak feleségével. Ma Jenna már egyenesen gonosznak titulálta David Miscavige-et a CNN egyik műsorában, mivel szerinte semmilyen hitvallást nem követ igazán, inkább a hatalom és tekintély megszállottja. A könyvben zsarnoknak, alkalmatlankodónak, de végeredményben gyáva embernek állítja be nagybátyját. „Gusztustalan, ahogy visszaélnek a gyerekek ártatlanságával és kiszolgáltatottságával” – fakadt ki egy interjúban.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »