Lezsák Sándor szerint a kutatóintézmény létrehozására azért lenne szükség, hogy Horthy Miklós történelmi szerepét tisztázzák. A Kenderesen felállítandó intézetben összegyűjtenék a kormányzóhoz kötődő, a világban fellelhető dokumentációs anyagokat, levelezéseket, feljegyzéseket, tanulmányokat és könyveket, hogy fiatal történészeknek legyen lehetőségük megismerni a kormányzó nevével jelzett korszakot.
Horthy Miklós hamvait 1993-ban hozták haza Portugáliából, hogy végakaratának megfelelően magyar földben nyugodhasson. Az Országgyűlés alelnöke az ünnepségen Horthy magyarországi újratemetését a veterán haditengerészek bátor kezdeményezésének és az akkori „ellenséges politikai légkörben” emlékezetes tettnek nevezte.
A kenderesi ünnepségen Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke kijelentette: „Húsz esztendő után meg kell állapítanunk, hogy nem múlt el nyomtalanul a hipnotizáló, tudatmódosító hazugságokkal mérgező szocialista kommunista négy évtized. Fölégetni az erdőt gyorsan lehet, de idő kell ahhoz, hogy az épségben maradt gyökérzet sarjadni kezdjen, és új fákat telepítsünk.”
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »