Vitathatatlan, hogy Magyarországon sokan lopják az áramot, milliárdos károkat okozva a szolgáltatóknak. A módszerek változatosak: vannak, akik az utcai kábelre közvetlenül rácsatlakozva kikerülik az órát és a fizetést. Sokan mások a mérőórát manipulálják, például a forgótárcsa lassításával drót, film vagy mágnes segítségével. De léteznek kifinomultabb, elektronikai ismereteket igénylő megoldások is.
Ujlaki Tamás azonban semmilyen módon nem lopott áramot, mégis bajba került. 2009 augusztusában a szolgáltató alvállalkozóiként dolgozó szerelők a szokásos mérőóra-ellenőrzés során megállapították, hogy a mérőóráról hiányzik mindkét zárópecsét, vagyis a plomba. Ezt Ujlaki sem vitatta, viszont azzal védekezett, hogy a mérőóra az üzlete melletti toronyház tárolóhelyiségében van, amihez ő soha nem rendelkezett kulccsal, ezért nem is szedhette le a plombákat. Másrészt az ellenőrzésről már csak akkor szerzett tudomást, miután a házfelügyelő beengedte a tárolóhelyiségbe a szerelőket, s azok végeztek az óra ellenőrzésével.
A plombahiány miatt az órát leszerelték, beüzemeltek egy újat, a régit pedig elszállították ellenőrzésre. A 2009 novemberében megtartott ellenőrzésen Ujlaki – mint minden hasonló helyzetbe került fogyasztó – jelen lehetett volna, csakhogy nem kapott értesítést az „órabontásról”. A vizsgálat így nélküle zajlott le. Amint beszámoltunk róla, a birtokunkba került jegyzőkönyv alapján nehéz megállapítani, mi történhetett: a két plomba hiányzott ugyan, ám „a leolvasó ablak ragasztása sértetlen” volt, „a leolvasó ablak illesztése rendben” volt, „a mérőfedél tömítőgyűrűje sértetlen” volt, „a mérőben idegen eredetű anyagot” nem találtak, „a számláló állapota rendben” volt, „a feszültségtekercsek állapotát sértetlennek” minősítették.