Napjaink legismertebb terrorszervezete, az al-Kaida is jelen van a világhálón. Egykori vezetőjük, Oszama bin Laden után ugyanakkor éppen azért tartott nagyon sokáig a hajsza, mert ő igyekezett minél kevesebb „digitális lábnyomot” hagyni maga után, inkább az üzenetek személyes továbbításában bízott. A terrorszervezetek vonatkozásában a nagy változást 2001. szeptember 11-e és az afganisztáni háború hozták meg. Kiképzőtáboraikat ugyanis felszámolták, és kénytelenek voltak a munkát a virtuális térben folytatni. Ennek érdekében az oktatási anyagaikat közzétették a világhálón, így tudták folytatni tevékenységüket.
Az ikertornyok elleni merénylet után az al-Kaida vezetősége pakisztáni rejtekhelyeikről néhány videót küldött az al-Dzsazira tévéadónak. A csatorna csak rövid részleteket tett közzé belőlük, azokat is erősen megszerkesztették, ami felbosszantotta a terroristákat, így saját maguk tették ki a felvételeket az internetre. Azóta az al-Kaida, a tálibok és a szomáliai al-Shabab saját médiával rendelkezik, amelyek hűen közvetítik üzeneteiket, sokszor nagyon professzionális minőségben dolgozva. A jemeni Inspire magazin is hozzájuk köthető. Egy elhíresült számukban az amerikai önkénteseiknek üzentek a Hogyan építs bombát anyád konyhájában? című cikkel. Az Inspire-t többször idézték is dzsihádista támadásokkal összefüggésben, a brit rendőrség pedig bejelentette, hogy bárkit, aki ezt a magazint letölti, letartóztatnak és elítélnek.
Yassin Musharbash terrorizmusszakértő, a Spiegel online szerkesztője szerint körülbelül fél tucat oldal van, ami közvetlenül az al-Kaidához köthető, valamint több fórum, ahol merénylőkkel is fel lehet venni a kapcsolatot. Véleménye szerint mindez komoly veszélyekkel jár, mert több terrorcselekményt elkövetőről kiderült, hogy hónapokon keresztül ilyen oldalakat olvastak, videókat néztek, és ezen keresztül radikalizálódtak.