„Ennyi egyiptomi Apache helikoptert még az életben nem láttam. Berepülnek Gázába gond nélkül, a zsidókkal való nagy egyetértésben, ha az Ánszár Ál Bájt Ál Mákdiszről (A Szent Ház Támogatói – egyiptomi terrorszervezet a Sínai-félszigeten – a szerk.) éppen azt gondolják, hogy erre vonul vissza. Több tankhadosztály állomásozik idelent az egyiptomi oldalon, gyakorlatilag a rendőrség munkáját teljes egészében átvette a hadsereg. Ők tartják fent a rendet. Az alagutakon egy tű nem jut át, a Hamasz már tárgyalna Egyiptom új urával, hogy legalább a határt nyissák meg, hogy a humanitárius segélyek bejöhessenek. Eléggé feszült a helyzet” – mondta telefonon Abdelhalim Al Anzi palesztin újságíró arra a kérdésünkre, hogy mi történik jelenleg a Gázai övezetben.
Az egyiptomi kormányzati sajtóirodában Fúad úr, aki többek között a Hetek tudósítójának akkreditációját is intézi, közölte, hogy „el lehet felejteni” az olyan kéréseinket, mint hogy utazási engedélyt kapjunk Gázába vagy a határvidéki legnagyobb városba, Árisba. „Nemzetbiztonsági érdek, hogy senki ne menjen oda” – mondta az öregúr, akit kellőképpen felzaklattunk azzal az elképzelésünkkel, hogy lemennénk tudósítani a határvidékre.
Szóval, minden létező engedély nélkül indultunk el Áris felé, egy szörnyű állapotban lévő Mercedes kombival és egy árisi sofőrrel, aki hajlandó volt elvinni minket felárért. A legtöbb taxisnak az volt a mottója, hogy „ha nincs külföldi utas, nincs gond”, így igazán szerencsésnek érezhettük magunkat.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »