2016-ban végre megérkezik az otthonainkba a virtuális valóság (Virtual Reality – VR). A számítógépek által kreált világokba VR-sisakokkal lehet majd belépni.
A sisakokban kisméretű, de nagy felbontású képernyők találhatóak, amelyeken keresztül alternatív világokba léphetünk át. Az eszközökben mozgásérzékelők találhatók, amelyek a fejünk minden apró mozdulatára változtatják a képernyőkön megjelenő tartalmat, így elképesztően realisztikusnak hat a sisakon belüli valóság. Sőt, olyan, a kezünkben tartható vagy ráhúzható további eszközöket is használhatunk, amelyekkel láthatjuk és használhatjuk is a végtagjainkat a virtuális térben.
A VR-technológia nem újkeletű, már a ’80-as években is létezett kezdetleges formában. A ’90-es években pedig már mindenki a VR-ről beszélt, de a technológiai megvalósítások még nem voltak kielégítőek. Sokáig főként űrhajós- és pilótakiképzéseken, illetve építészeti stúdiókban és a katonaságnál alkalmazták. Húsz évet kellett várni, de idén több nagynevű cég is piacra dobja VR-sisakját (lásd keretes írásunkat).