Néhai dr. Szögyén Leót 1952-ben ismertem meg, amikor is beléptem a Budapesti 4. számú Ügyvédi Munkaközösségbe, ahol a kolléga fontos szerepet játszott: egy személyben volt gazdasági vezető, pénztáros, könyvelő – és mind a három munkát tökéletesen végezte.
A munkaközösségben köztudomású volt, hogy a kollégának fontos szerepe volt Imrédy Béla volt miniszterelnök megbuktatásában. Kérésemre dr. Szögyén nekem külön is elbeszélte ezt a történetet, mert nagyon jó munkatársi viszonyban voltunk. Halála előtt, amikor súlyos betegen feküdt a Szabolcs utcai kórházban, meglátogattam. Egyedül feküdt egy kétágyas szobában. Szellemileg tökéletes állapotban volt. Hasznos tanácsokkal látott el az irodánk jövője és az én feladataimmal kapcsolatban. Újból elmondta az Imrédyvel kapcsolatos eseményeket, talán azért, nehogy megfeledkezzek erről a fontos történetről.
1938 végén vagy 1939 elején Rassay Károly, a Polgári Demokrata Párt vezetője megbízta Szögyén Leót, hogy utazzon Németországba, és szerezze meg Imrédy Béla miniszterelnök nagyanyjáról vagy dédanyjáról szóló okiratokat. Imrédy eredeti neve Heinrich volt, részben német származású. Szögyén a megbízásnak eleget tett. Kiutazott Németországba, és ott pár hetes tartózkodással kiderítette, hogy Imrédy Béla dédanyja az okiratok szerint tényleg zsidó vallású volt. Mivel Imrédy szélsőséges jobboldali politikát folytatott, a beszerzett iratok az addigi politikáját és nézeteit erősen kompromittálták, és alapos okot szolgáltathattak a megbuktatására. Szögyén a beszerzett okiratokat átadta Rassay Károlynak, aki felkereste Horthy Miklós kormányzót. Beszámolt Szögyén németországi útjáról, bemutatta és átadta az iratokat.