A kezdeményezés azért is kapott most ekkora sajtóvisszhangot, mivel idén nyáron az USA-ban több államban is folyamodtak engedélyért, hogy a magyarul leginkább Sátán Klub Szakkör névvel jól visszaadható (After School Satan Club) foglalkozásokat ősszel az állami iskolákban elindíthassák.
A szervezet beszámolója szerint átfogó stratégiát dolgoztak ki arra nézve, hogy a klubot országszerte minél több intézménybe eljuttassák; honlapjukon már most kilenc különböző államból egy-egy iskolában elérhető a foglalkozás. A fiatal sátánista generáció által négy éve alapított, politikailag is aktív szervezet újszerű eszközökkel próbálja elérni a társadalmat, és felhívni magára a figyelmet. Nem titkolt céljuk, hogy iskolai programjukkal ellensúlya legyenek a harmincas években elindított keresztény Jó Hír Kluboknak (Good News Clubs), amelyek évtizedek óta több ezer iskolában jelen vannak.
Érdekesség, hogy a Sátánista Templom alapítója kifejezetten hangsúlyozza, hogy az ő foglalkozásuk szerinte spiritualitástól mentes, nem vallási célú, sőt célja az, hogy a gyermekeket már igen kis korban megtanítsa a kritikai gondolkodásra, a józan észre, az empátiára és mások tiszteletére. Ennek némiképp ellentmondani látszik, hogy a klub logójában és kiadványaiban hangsúlyosan megjelennek a klasszikus sátánista szimbólumok, mint a pentagram, kecskefej és ördögvilla. Önkéntesei között magasan képzett fiatal pedagógusok és szakemberek is vannak, akik készek a programban való részvételre. A Sátán Klub létjogosultságát azzal indokolják, hogy a gyerekeknek joguk van több szempontot is megismerni, világnézetileg „kiegyensúlyozott” programokon részt venni.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »