Az est díszvendégét Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter invitálta a színpadra. Felvezető beszédében hangsúlyozta, hogy attól függetlenül, hogy ki hogyan ítéli meg tevékenységét, Donald Trump eddigi legnagyobb történelmi tette, hogy nem engedte győzni Hillary Clintont. A miniszter különösen fontosnak tartotta megemlíteni, hogy a szabadság védelmezői számára nem közömbös, hogy mi történik a „szabadság hazájában”. S bár a régiónk nem ért mindenben egyet az Egyesült Államokkal, a közös pontok (identitásunk és a zsidó-keresztény értékek védelme stb.) valamiképp összekötnek bennünket. Gulyás szerint fel kell szabadítani a politikai korrektség fogságába esett demokráciát, s efelé egy nagyon komoly lépést tett Trump és Bannon azzal, hogy 2016-ban a választáson főlényes győzelmet arattak a liberális mainstream média felett, ami még akkor sem volt hajlandó elismerni a demokrata jelölt vereségét, amikor az már telefonon gratulált republikánus vetélytársának.
A színpadra lépő szónok pillanatok alatt megtalálta a hangot a közönséggel. Minden hébe-hóba elejtett magányos tapsra lecsapott (egyszer a beépített ügynökének, másszor a szüleinek köszönte meg a méltánylást), kiszólásait többször is nevetés kísérte. Persze beszédében rendkívül komoly témákat is érintett. A BBC-nek előző nap adott interjújával kapcsolatban említette meg, hogy a neki szegezett utolsó kérdés Orbán Viktorra vonatkozott. Elmondása szerint a liberális újságírók „eldobták az agyukat attól”, hogy a magyar miniszterelnök keresztény nemzetként kíván beszélni országáról. „Ez most a liberális demokrácia végét jelenti?” – tette fel a BBC műsorvezetője a kérdést Bannonnak. Trump főtanácsadója szerint erről szó sincs, a magyar emberek mindössze azt értették meg (és ezt az áprilisi választáson ki is fejezték), hogy a civilizációjuk olyasvalami, amit érdemes védelmezni. Az amerikai szónok Orbánt többször is Trumphoz hasonlította, mondván, mindkettejüket hasonló támadások érik, és hasonlóan gondolkoznak nemzetük védelméről is.
Bannon beszédében mesélt a novemberi választás részleteiről, a Kína-Irán-Törökország hármas jelentette veszélyről (amit a náci Németország erősödéséhez hasonlított) és a világgazdaság elmúlt 10 évének folyamatairól is. A viszonylag rövidre sikerült előadásnak mindent összegezve nagyobb volt a füstje, mint a lángja, ám a Fehér Ház egykori elnöki tanácsadójának budapesti látogatása jelzi, Orbán Viktor politikájának egyre több támogatója van nemcsak Európában, de az Egyesült Államokban is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »