Az ENSZ 2012 óta minden évben közreadja a világ országainak boldogságranglistáját, melyben a vizsgált 156 ország között hazánk 2018-ban a 69. helyre került. A World Happiness Report adatai szerint évről évre javul a helyzetünk: 2012-ben még a 110. helyen álltunk.
Magyarországnak, amely nagyon rossz helyzetből zárkózik fel, még nem sikerült leküzdenie régióbeli lemaradását, tekintve, hogy a közép-kelet-európai, de a dél-európai vagy a latin-amerikai országok többsége is a ranglista első 50 helyén szerepel, azaz jócskán megelőz minket.
Idén a világ 10 legboldogabb országának szoros sorrendben Finnország, Norvégia, Dánia, Izland, Svájc, Hollandia, Kanada, Új-Zéland, Svédország és Ausztrália bizonyult. Az élboly összetétele viszonylag állandó, bár a sorrend cserélődik: a finnek például a korábbi 5. helyről előzték meg az 1. helyezett norvégokat. A finnek azt mondták, hogy a legjobb dolgok közé tartozik a természethez, a biztonsághoz, a gyermekgondozáshoz, a jó iskolákhoz és az ingyenes egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés. Meik Wiking dán szociológus szerint a skandináv országok képesek leginkább a jólétet jóllétté alakítani. A 11. helyen Izrael áll, amely ilyen formán a Közel-Kelet legboldogabb országának mondható.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »