Dzsudzsák Balázs 2004-ben még kölcsönjátékos volt a harmadosztályú Létavértesnél, három évvel később, 2007-ben már a holland első osztályú Eindhoven csapatával kötött szerződést. A példátlanul gyors karrier megalapozottnak bizonyult, Dzsudzsák ugyanis élete legjobb időszakát töltötte Hollandiában. A négy ottani idény alatt csapatával holland bajnok és házi gólkirály lett, kétszer bronzérmet szerzett, játszott a Bajnokok Ligájában és az Európa Ligában is, utóbbi tornán az Eindhoven a legjobb 8-ig jutott, Dzsudzsák csapatkapitány is volt. A focista Hollandiában lőtte a legtöbb gólt, 157 meccsen 57-et, ami önmagában több, mint az összes többi klubjában elért 44 találata. Mindezek után óriási meglepetésre és sok kritikát kiváltva 2011 nyarán 4 éves szerződést kötött az orosz-dagesztáni Anzsi Mahacskala csapatával. „Nagyon komoly motivációval vágok neki ennek a túrának” – nyilatkozta akkor Dzsudzsák, és arról is beszélt, hogy rosszul estek neki a kritikák, melyek szerint csak a pénz miatt igazolt a dagesztáni klubhoz. Bár azt a focista is elismerte, hogy az Anzsi Mahacskala nem mérhető az európai csúcs csapatokhoz, „de olyan jövő előtt áll, hogy pár éven belül a Bajnokok Ligájában is nagyon komoly helyezést érhet el. Nem a süllyesztőbe igazoltam” – erősítgette 2011-ben, ám a jelenből visszatekintve mégis úgy tűnik inkább, hogy de, igen, szakmai értelemben akkor kezdődött egy azóta is tartó süllyedés.
Dzsudzsák korábbi, illetve mostani szerződéseivel kapcsolatban természetesen megkerestük a játékos menedzserét, Vöröbaranyi Józsefet is, ám Vörösbaranyi annyit mondott kérdésünkre, hogy Dzsudzsákkal úgy egyeztek meg, egyikük sem nyilatkozik a játékos új klubja kapcsán, mivel „Balázs már mindent elmondott”.
A Mahacskalánál töltött egy év után – ami sem Dzsudzsákkal, sem nélküle nem jutott a Bajnokok Ligája közelébe sem – 2012-ben Moszkvába igazolt a Dinamóhoz, majd három év játék után a török Bursasporhoz ment. A magyar válogatott és Dzsudzsák számára is sikeres 2016-os Európa-bajnokságot követően felcsillant a remény, hogy visszatér Európába, ám végül az Arab Emírségekben kötött ki: az al-Vahda csapatához szerződött. Ami azért is volt meglepő, mert a Bundesligából – a német liga az öt topbajnokság egyike – két csapat, a Schalke és a Dárdai Pál vezette Hertha is érdeklődött iránta.