Persze a szoptatás még továbbra is ajánlott, de érdemes próbálkozni a finomabbnál finomabb ízekben kapható bébiételekkel. Ne feledjük: egy idő után a babáknak is ugyanolyan változatos táplálkozásra és sok tápanyagfélére van szükségük, mint a felnőtteknek. Ezért érdemes gyümölcsöket és zöldségeket is becsempészni valamilyen formában az étrendjükbe.
Természetesen az anyatej az, amely tartalmaz minden fontos tápanyagot, amelyre a babának szüksége van. Ezenkívül pedig könnyen emészthető, erősíti az immunrendszer működését, sőt csökkenti későbbi krónikus betegségek kialakulását is.
A szakemberek szerint ugyanakkor azoknak a kismamáknak sem kell aggódniuk, akik nem tudnak szoptatni, vagy kénytelenek kiegészíteni az anyatejet valamilyen bébitápszerrel. Ma már ők is korszerűen és változatosan tudják táplálni csemetéiket. Bár a tápszerek nyilván nem veszik fel a versenyt a természet adta anyatej immunerősítő, fertőzéssemlegesítő hatásával, a megfelelő tápanyagokat biztosítják a növekvő baba számára. Helyes arányban tartalmazzák a gyermek életkora alapján szükséges fehérjéket, szénhidrátokat, és a kalóriatartalmuk közel fele zsírokból származik, ami elengedhetetlen az agysejtek fejlődése szempontjából. Ezenkívül a tápszerekbe gyakran tesznek vitaminokat és ásványi anyagokat, például kalciumot, vasat, C-, D- és K-vitamint.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »