Az Antarktiszon tomboló vihar ráadásul már a kezdetekkor megtréfálta a Rakonczayékat, így egy nappal el kellett csúsztatniuk az indulást. November 19-én, hétfőn azonban sikeresen belevágtak az emberfeletti teljesítményt követelő, óriási felfedezőútba.
„Itt a helyszínen már karnyújtásnyira van a kaland, amellyel nagy álmom válik majd valóra, de az elmúlt két nap még így sem volt könnyű. Bármennyire alapos is volt a felkészülés, azért nem volt könnyű elhagyni a civilizációt. (...) Felértékelődnek az eddig semminek tűnő apróságok, mintha minden színesebb volna, mint előtte.”
Az expedíció jelenleg nagyjából a felénél tart. Egy ilyen szélsőséges kihívás során Rakonczay Gáborék szervezete naponta megközelítőleg 7000 kalóriát is elégethet. Az expedíció teljesítése viszont nemcsak kőkemény fizikai munka, hanem elképesztő mentális kihívás is egyben. A mínusz húsz fok és a viharos időjárási körülmények mellett a felfedezőknek minden pillanatban meg kell küzdeni az ingerszegény, civilizációtól elzárt környezettel, valamint magas UV sugárzással, a vakító fehérséggel és a monotonitással.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »