A koronavírus elleni fellépés egyik lehetséges útja a vírusellenes gyógyszerek használata, ezek azonban korántsem rendelkeznek olyan sikertörténettel mint a vakcinák, amelyek a jelenleginél gyilkosabb járványoktól is megszabadították az emberiséget. Az első vírusgyógyszer óta – amelyet a herpesz ellen készítettek – mintegy kilencvenfajta szert fejlesztettek ki, amelyek többsége specifikus és csak az adott típusú betegség ellen alkalmazható, de sokszor itt sem teljes sikerrel. A 2000-es évek egyik legfontosabb antivirális gyógyszere volt a Tamiflu, amit az amerikai
Gilead nevű cég fejlesztett ki influenza ellen, és a 2000-es évek elején gyakran alkalmazták a madárinfluenzával szemben. Ezt követően, a madárinfluenzától való félelem miatt több ország hatalmas mennyiséget vásárolt fel a gyógyszerből. Az Egyesült Királyság mintegy 60 millió dózist tárazott be, ennek egy kis részét felhasználta a 2009-es sertésinfluenza világjárvány során.
A hatékonyabb antivirális gyógyszerek fejlesztése érdekében az Egyesült Államok Nemzeti Allergia és Fertőzőbetegségek Intézete (NIAID) mintegy tíz éve indította el azt a kutatási programot, amelynek célja a széles spektrumú antivirális gyógyszerek fejlesztése, amelyek hasonlóan a széles spektrumú antibiotikumokhoz, több betegség gyógyítására is alkalmasak. Ennek a kutatási programnak az eredménye az ugyancsak a Gilead által kifejlesztett remdesivir nevű hatóanyag, amely a koronavírus elleni hadjárat első számú harcosa lehet a következő hónapokban. Bruce Aylward, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) általános igazgatóhelyettese még február végén nyilatkozta azt, hogy „jelen pillanatban egy szer van, ami igazán hatékony lehet és ez a remdesivir”.