Az űrtársaság és a projekt megalkotója, ElonMusk már jól ismert a hasonló kaliberű beruházásairól. Ilyenek például a Tesla, a Solar City, a PayPal, a Neuralink vagy The Boring Company és még sorolhatnánk. A dél-afrikai származású, jelenleg Los Angelesben élő mérnök és üzletember fedezte fel a nagy sávszélességű műholdas internetkapcsolat óriási kielégítetlen piacát. Céljai közt egyaránt fontos szerepet kap a lakossági és az üzleti/ipari felhasználás – a lényeg az internet eljuttatása olyan területekre, ahol a vezetékes hálózat kiépítése nem lehetséges vagy nagyon lassú.
A tervek szerint Starlink névre keresztelt hálózat tizenkétezer, egyenként 260 kilogrammos, utánfutó méretű műholdból fog állni. Az 550 kilométer magasan keringő berendezések a működésükhöz szükséges energiát napelemekkel termelik, egymás között lézerrel, a Föld felé pedig fáziseltolással irányított rádiójelekkel kommunikálnak. Elon azt ígérte, hogy a földi vevőegység mérete elég kicsi lesz ahhoz, hogy könnyedén elférjen például repülőgépek, hajók, vonatok tetején vagy akár egy hátizsákban is.
A műholdak tömeggyártásban készülnek (így darabjuk csupán háromszázezer dollár), kis hajtóművük pedig ionizált kriptonnal fejt ki tolóerőt – ez segíti őket a pályára állásban, és az űrszeméttel való ütközés elkerülésében. „Szavatossági idejük” lejártával pedig a tervek szerint lelassítják magukat, hogy az atmoszférába zuhanva porrá égjenek, így nem hagynak törmeléket maguk után.