Aktuálishetilap

Hetek hetilap vásárlás

Külföld

Mennyire sikeres Trump első 100 napja?

Lassan letelik az első száz nap Donald Trump elnökségének második menetéből, és a lélegzetállító nyitány ellenére egyelőre az eredmények még sok területen váratnak magukra.

Az iráni dilemma izraeli szemszögből

„Irán célja a nagyobb regionális, sőt globális kontroll és befolyás, atomprogramja csak eszköz a cél eléréséhez.” – állítja dr. Zoe I. Levornik izraeli atompolitikai szakértő, akit többek között az iráni atomprogram helyzetéről és Izrael felkészültségéről kérdeztünk.

Hit és értékek

Jézus Krisztus nem vonult nyugdíjba, Ő a Királyok Királya! - ünnepi nagyinterjú Németh Sándorral

Miközben a keresztények húsvétkor Jézus Krisztus haláláról és feltámadásáról emlékeznek meg, sokan elfelejtkeznek arról, hogy Isten Fia a történelem Uraként ma is dinamikus cselekvője ennek a korszaknak, aki egyre határozottabban avatkozik be a világ eseményeibe. Ennek felismerése pedig kulcsfontosságú napjainkban, amikor az Antikrisztus megjelenésének előszobájában vagyunk. Németh Sándort, a Hit Gyülekezete vezető lelkészét, a Hetek alapító-főszerkesztőjét kérdeztük a pészah és húsvét aktuális üzenetéről.

Jézus, a király - E heti köszöntőnk

Húsvét alkalmával ellepik a közösségi oldalakat a különféle Jézus-ábrázolások, a tévékben is vetítenek ilyenkor keresztény filmeket, sorozatokat.

A húsvét és a beteljesedett próféciák - Hack Márta írása

A Biblia különleges könyv, mert szó szerint beteljesedett előrejelzéseket tartalmaz. A Biblia Istene mindentudó, Aki az idő fölött áll, és kezdettől fogva kinyilatkoztatja a véget, és Akinek – emberek számára felfoghatatlan módon – a múlt, a jelen és a jövő idősíkja egyetlen pillantásban áttekinthető. A húsvét is pontosan ezt bizonyítja: rengeteg prófécia teljesedett be pár nap leforgása alatt.

HÁTTÉR

A tiszaeszlári vérvád „meséi”

Antiszemitizmus régóta létezik hazánkban, de a tiszaeszlári per nyomán megerősödő politikai antiszemitizmussal új korszak kezdődött. A történelem akkor igazán szemléletes, ha a társadalmi folyamatok és az ezekre adott válaszok, így például a jogrendszer alakulása áll a középpontban: ezekből lehet leginkább megérteni egy ország működését.

Hogyan talált vissza hitéhez a fogságban egy izraeli lány?

A fiatal izraeli túsznő, Agam Berger szabadulásának fotói bejárták a világsajtót. A katonaként szolgáló lány pészah alkalmából a The Wall Street Journal hasábjain emlékezett meg Gázában töltött napjairól, és arról, hogyan választotta ebben a kilátástalan helyzetben az exodus nemzedékéhez hasonlóan a hit útját.

Kiegyezés vagy függetlenség - a 160 éves vita

A Pesti Napló 1865. április 16-i számának címlapján egy bécsi újság kirohanására reagáló írással jelentkezett. A név nélküli szöveg szerzője Deák Ferenc volt, aki az ún. húsvéti cikkével nemcsak a kiegyezési folyamatnak adott óriási lökést, hanem a magyar történelemre is hosszú távú hatást gyakorolt.
Hetek Univerzum
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!