A presbiteriánusok képviselik az amerikai kereszténység nagyobb irányzatai közül a legélesebb anticionista vonalat. A PCUSA tavaly év végén hivatalosan döntött arról, hogy felszámolja azokban az amerikai cégekben a befektetéseit, amelyek biztonságtechnikai eszközöket szállítanak Izraelnek a „megszállt területekre”. A döntés olyan óriásvállalatokat érintett, mint a Caterpillar, a Motorola vagy a Hewlett-Packard (HP).
A bojkott támogatása mellett a PCUSA teológiai kampányt is indított Izraellel szemben. Az egyház szinódusa „megfontolja”, hogy a felekezet hivatalos imaformáiban megtiltja az Izrael szó használatát. A javaslat indoklása szerint „indokolt különbséget tenni az Izrael ősi földjére vonatkozó bibliai fogalmak és a modern Izrael Állama között”. Az Arutz7 című izraeli hírportál felhívja a figyelmet arra, hogy nem a presbiteriánusok az elsők, akik ilyen cenzúrát alkalmaznának. 1988-ban az új-zélandi anglikán szinódus döntött arról, hogy a felekezet zsoltáros könyvéből eltávolítják az Izrael és a Cion (Sion) szavakat. 2014-ben pedig a Skót Egyház (Church of Scotland) tett közzé egy jelentést, miszerint „az Ígéret Földje” nem a zsidó nép tulajdona. „Az Izrael földjére vonatkozó ígéreteket soha nem lehetett szó szerint értelmezni, vagy egy adott földrajzi térségre korlátozni” – állítja a jelentés, amely hasonló módon allegorikus módon újraértelmezi a Jeruzsálem, a Szent Templom és a Föld (Erec) bibliai fogalmát is.
A teológiai dejudaizáló törekvések egybevágnak a hivatalos palesztin propagandával, amely a mai palesztin arabokat tekinti a föld eredeti tulajdonosainak és örököseinek. Ennek megfelelően Jézus is palesztin, amint ezt Mahmúd Abbász legutóbb karácsonyi üzenetében kijelentette. Mahmúd Zahar, a Hamasz szóvivője a The New York Timesnak adott interjúban kijelentette, hogy a zsidók „idegen test közöttünk, akiknek nincs semmi közük, sem vallási, sem történelmi értelemben a térséghez”.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »