„Egyesek mágiának, mások tudománynak hívják. Ahonnan én jövök, a kettő egy és ugyanaz” – hangzik Thor, a norvég istenség képregényhősének magyarázata az emberfeletti képességek eredetéről. Ez a filozófia mind a materialista, mind a vallásos világ számára elfogadható magyarázatot ad. Ha úgy akarjuk, hőseink lehetnek egy fejlettebb civilizációból származó emberek, de akár félistenek, természetfeletti lények is.
Az okkultizmusból évezredek óta ismert kifejezések áltudományos magyarázatot kapnak mind a képregényekben, mind azok filmadaptációiban. Különféle, a tudomány által még nem ismert energiák váltják ki a levitációt, a teleportálást, a telepátiát, egy félresikerült kísérlet miatt képes valaki alakváltoztatásra, tud fény-emberként repülni, vagy válik szörnnyé. Olykor egy másik bolygó nagyobb gravitációs ereje tesz valakit szuperemberré, aki átlát a tárgyakon, és tűz jön a szeméből. A korábban pogány mítoszoknak tartott történetekről kiderül, hogy valójában ősi idegenek állnak azok hátterében.
A képregény műfaj megengedi, hogy bármi és annak ellentéte is megtörténhessen. Szinte mindegyik szuperhőssel előfordul, hogy egy ellensége ideiglenesen uralmat nyer fölötte, vagy valahogyan a bőrébe bújva gonosz tettekre kényszeríti (lásd például a 2007-es Pókember 3 filmet). Vannak gonosz lények, akik megjavulnak, majd újra gonoszok lesznek. Bizonyos szuperhősök már többször is meghaltak, de aztán kiderült, hogy ez csak illúzió volt, illetve egy különleges anyag vagy energia révén sikerült feltámadniuk.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »