David Brody, a CBN vezető politikai tudósítója végigkísérte Donald Trump kampányát, és az elsők között kapott meghívást a Fehér Házba, hogy interjút készítsen beiktatása után az elnökkel. A CBN alapítója, Pat Robertson pedig már 2016 februárjában meghívta Trumpot, hogy tartson előadást a virginiai Regent Egyetemen. Most az elnökön volt a sor, aki nem feledkezett el a keresztény televízió támogatásáról, és miközben szóba sem állt olyan csatornákkal, mint például a CNN – akiknek egy sajtótájékoztatóján még kérdést sem engedett feltenni, miután a hírtelevízió egyértelműen meghamisított egy hírt vele kapcsolatban –, a 700-as klub riporterével leült egy nagyinterjúra.
Trump az interjúban reagált azokra a hírekre, miszerint kampányígéretével ellentétben letett volna az izraeli amerikai nagykövetség átköltöztetéséről Jeruzsálembe. „Nagyon alaposan vizsgáljuk a kérdést, mert ez egy nehéz döntés. A múltban számos elnök úgy állt hozzá, hogy megteszik ezt a lépést, és aztán hirtelen úgy döntöttek, hogy inkább mégsem avatkoznak be ebbe. Ez tehát egy igazán nagy döntés” – mondta az elnök, aki azt ígérte, hogy „a nem túl távoli jövőben” határozni fog. „Az esélyek nagyon jók, de meg kell várnom a részletes tanulmányt a kérdésről. Nagyon nem szeretem ezt, hogy elemzésekre kell várnom, mert általában azt szeretem tenni, amit jónak gondolok. Ennek a kérdésnek két oldala van, ezért nem könnyű határozni, de döntést fogok hozni a nem túl távoli jövőben” – mondta Trump.
Az elnök az interjúban kitért a másik sokat vitatott intézkedésére is, amellyel egyes országokból ideiglenesen megtiltotta a beutazást az Egyesült Államokba. Elmondta, hogy korábban azokat a keresztényeket, akik az Iszlám Állam üldözése miatt menekültek el otthonaikból, számos hátrány érte a különböző menekültprogramok során, a muszlim és más vallású menekültekhez képest. Trump ígéretet tett arra, hogy elnöksége alatt ezt a helyzetet megváltoztatja. Egyik kampányígérete volt, hogy azokat fogja képviselni, akiket az elitmédia és a hivatalos politika „elfelejtett”, és ezek közé tartoznak a közel-keleti keresztények is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »