Pedig, ahogyan a néhai amerikai elnök, John F. Kennedy unokaöccse, Robert F. Kennedy Jr. fogalmaz, „nem szabadna, hogy a nagyvállalatok irányítsák a kormányt, hiszen nekik nem ugyanaz a céljuk, mint az amerikai polgároknak. Nem érdekük, hogy demokrácia legyen. A céljuk a profit növelése, illetve hogy ne legyenek versenytársaik. Ezek a vállalatok aláássák a demokráciánkat. Ellopják mindazt, ami fontos számunkra Amerikában”.
A Princetoni Egyetem nemrégiben megjelentetett tanulmánya szerint ugyanakkor az Egyesült Államok ténylegesen már nem klasszikus demokrácia, hanem egy gazdasági uralkodó osztály által vezetett ország.
Yasser Nafei, az LG eletronikai vállalat vezérigazgatója, a Corporate Dictatorship: The Evil Behind the Collapse of the World’s Economy (Vállalatok diktatúrája: a világgazdaság összeomlása hátterében álló gonosz) című könyv szerzője pedig úgy fogalmaz: „napjaink csúcsvezetői celebek: a kapitalizmus rocksztárjai, a társadalom pillérei”. Úgy véli, nagyfokú hasonlóság figyelhető meg a politikai diktátorok és a nagyvállalatok vezetői között – abban, ahogyan irányítják a cégüket, bánnak az alkalmazottaikkal, tárgyalnak a befektetőikkel, viselkednek a konkurenciával és a kisebbségi véleményekkel szemben.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »