Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is adunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek: a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
Nem kis kihívás, ha valaki tradicionális roma közegből jövő nőként vállalja fel a cigányság, különösen a cigány nők politikai képviseletét. Balogh Szilvia esetében hosszú út vezetett idáig: a 46 éves hölgy 22 éve végez sokrétű közösségépítő munkát főként Szabolcsban, miáltal roma nők százait segítette hozzá, hogy befejezzék a nyolc osztályt, sokan szakmát, sőt diplomát szerezzenek, munkát vállaljanak, és mind a saját életük, mind a családjuk sorsa jobbra forduljon. A nőkön keresztül könnyebben elérhető a szegregátumok lakossága, és elindul egy szemléletváltás.
„Mátészalkán születtem, a szüleim, nagyszüleim nagyecsediek voltak, tehát tősgyökeres nagyecsedinek tartom magam, mivel itt nevelkedtem fel. Hétvégente sokat voltam a Berekoldalban, ami az oláh cigány közösség lakhelye, magyarul cigánytelep. Péntekenként mindig nagy volt ott az öröm, mert akkor jöttek haza a férfiak a „fekete vonattal” Budapestről. Emlékszem, az én apai nagyapám is, aki élmunkásként, brigádvezetőként dolgozott az építőiparban, mindig hozta haza nekünk a finomságokat, ajándékokat. A cigánytelepen akkor csodálatos közösségi élet zajlott, rengeteg tánccal, zenével, közös főzésekkel, beszélgetésekkel, s az emberek mindenben számíthattak egymásra. Mindez engem teljesen lenyűgözött” – Szilvia a mai napig ezt a közösségi összetartást igyekszik mindenhol megerősíteni, ahol munkája során megfordul.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »