Nehéz időszak volt ez a legtöbb ember számára, hiszen amiről azt gondoltuk, hogy normális és természetes, az hirtelen megszűnt létezni. Sajnos úgy tűnik, hogy nem lélegezhetünk fel a járvány lecsengése után sem. Hiszen a februárban kitört háború és az azt követő infláció, valamint az energiaválság újabb kihívások elé állította az emberiséget.
A Covid alatt szükségszerűen bevezetett korlátozásokat voltak, akik viszonylag jól élték meg, próbáltak lelassulni, befelé figyelni és igyekeztek a valóban fontos dolgokra tenni a hangsúlyt. A nehéz, stresszes helyzetben még jobban összekovácsolódtak, a szövetségük megerősödött. Azonban a felmérések azt igazolják, hogy a magány, az elszigeteltség és a folyamatos összezártság sokaknál csak még inkább elmélyítette a felszín alatt megbúvó konfliktusokat. Megnőtt a családon belüli erőszak és a különválások száma is. Többeknél a kijárási korlátozások miatt napvilágra került titkos viszonyok okozták a kapcsolatuk vesztét. Kínából olyan hírek kezdtek terjedni, hogy drasztikusan megnőtt a válások száma, Amerikában 2020-ban 34 százalékkal, Angliában pedig 42 százalékkal többen adtak be válókeresetet 2019-hez képest. Magyarországon 2020-ban közel 15 000 válást regisztráltak, míg 2021-re ez a szám 18 000 fölé szaladt (KSH). Mondhatjuk, hogy a Covid egyfajta lakmuszpapírként is szolgált, megmutatta a kapcsolatok valódiságát, hogy mi rejtőzik a felszín alatt.
A hónapokig tartó összezártság több aspektusból is megnehezítette a családok életét. Nem volt egyszerű belerázódni ebbe az új, kényszerszülte életritmusba, ahol megváltoztak a munkakörülmények. Voltak, akiknek otthoni munkavégzésre kellett berendezkedniük, és ehhez biztosítani a megfelelő eszközöket. Mások pedig elveszítették a munkájukat és a megélhetésüket. A gyerekek távoktatása és az új online rendszerekkel való megismerkedés is újabb kihívások elé állította a szülőket. Az otthonlétre és bezártságra ránehezedett a saját magunk és szeretteink megbetegedése miatti félelem, a megélhetésünk esetleges elvesztése okozta stressz.