A Krím és Szevasztopol Oroszországhoz csatolásáról szóló népszavazás hetedik évfordulójának ünnepsége.(Fotó: AP / Alexei Druzhinin)
Amikor a délszláv háború véget ért, reménykedtünk, hogy térségünket a jövőben elkerülik majd a fegyveres konfliktusok. A viszonylagos nyugalomhoz és békéhez szokott generációt Ukrajnában sokkhatásként érte, hogy katonai kiképzésének egyszer hasznát veszi.
Mára az ukrán hadsereg jelentős modernizáción ment át, és sokkal felkészültebben vesz részt területi épségének védelmében. Az utóbbi időben a határai mentén zajló orosz haderőmozgások miatt azonban újra izgulhatnak a hadköteles férfiak, hogy a gazdasági nehézségek és járvány mellett esetleg háborúba is kényszerülhetnek.
Az Egyesült Államok ugyan jóbarátja Ukrajnának, de az elnöknek „többet kellene tennie”, hogy „korlátozza Oroszországot”, és segíthetne véget vetni a kelet-ukrajnai konfliktusnak, jelentette ki Volodimir Zelenszkij elnök. Kijevnek több fegyverre és pénzre van szüksége, de főleg több támogatásra, hogy a NATO tagjává válhasson – mondta az elnök a CNN-nek adott interjúban, amelyet a Mariupolnál húzódó konfliktuszónában történt látogatásakor adott április 12-én.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »