Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból és Németország belső problémáinak az összhatása stratégiai lehetőségként kínálkozott a francia elit számára, hogy saját integrációs verzióját hatékonyabban érvényesítse.
Emmanuel Macron legutóbb a Grand Continent geopolitikai magazinnak novemberben adott interjújában összegezte, milyen sikereket ért el a híres Sorbonne-beszéd óta, illetve tágabb betekintést engedett külpolitikai doktrínájába. Európa-elképzelésének főbb pillérei az egyetlen nagy és szuverén politikai tömbbé válás, a geopolitikai befolyás növelése, az új szövetségi és koalíciós kapcsolatok létrehozása, a belső piaci gazdasági rendszer megváltoztatása és az igazgatáson belüli egyenlőtlenségek elmélyítése.
A Sorbonne-beszédben Macron az euróövezet reformját sürgette: szükség lenne közös pénzügyminiszterre, a strukturális befektetések növelésére és a gazdasági erősödés elősegítésére. A 2018 júniusában Macron és Angela Merkel által aláírt Mesebergi nyilatkozattal 2021-től megvalósul a közös költségvetés, részben tagállami befizetésekből (ami csökkenti a német gazdasági befolyást), részben az EU saját forrásaiból.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »