Egyre többször hallunk olyan esetekről, hogy európai keresztények amiatt találják magukat jogi hercehurcák közepette, mert kiállnak hitelveik mellett az uralkodó LMBTQ-nézetekkel, liberális házasság-, családfelfogásokkal szemben. Volt rá példa, hogy csupán a Bibliából való idézés vagy a csendes ima is letartóztatásokat, pereket vont maga után. Tudna mesélni arról, hogy az ön esetében mi váltotta ki azt, hogy gyűlöletbeszéddel vádolják meg Albániában?
– Nos, rendkívül aggasztónak látom azt a tendenciát, hogy egyre szaporodnak a Päivi Räsänen finn képviselőjéhez vagy sajátomhoz hasonló esetek, melyek során azért citálnak hatóságok elé pásztorokat, filozófiaprofesszorokat, politikusokat és másokat, mert konzervatív véleményüknek adnak hangot a házassággal, örökbefogadással, élettel kapcsolatban a progresszív ideológiákkal szembemenve.
Albániában alapvetően nagyon konzervatív a kultúra, attól függetlenül, hogy hívőkről vagy nem hívőkről van szó. Sokan vallják: „Ha az Európai Unió ezt az irányvonalat erőlteti, akkor nem akarunk az EU részei lenni.” Az albánok többsége ábrahámi nézeteket vall a családról, az együttélésről, így amikor az elmúlt években megnövekedett a baloldali, progresszív, LMBTQ-ideológiai nyomás, melyet én kulturális imperializmusnak látok (főként a holland és a svéd nagykövetségek részéről), a többség nem értett vele egyet, és sokakban haragot is kiváltott, hiszen messze nem a különböző emberek tiszteletéről vagy szabadságjogairól szólt a történet. A problémát a törvények megváltoztatása jelentette, legyen szó a házasságról vagy az örökbefogadásról.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »