Huszonhat évvel ezelőtt a DreamWorks nagy sikerrel mutatta be az Egyiptom hercege című sztáranimációs musicalt, amely a bibliai Mózes életét meséli el. A Stephen Schwartz zeneszerző zenéjével, valamint Val Kilmer és Ralph Fiennes hangjával készült filmet széles körben mesterműnek tartják - a bibliai animációs film műfaját azonban az ezredforduló után látszólag elhagyták.
Most azonban megérkezett a „Királyok királya”, az Angel Studios kísérlete, hogy újraélessze a hit alapú gyermekfilmeket a mozikban.
A Charles Dickens által kisfiának elmesélt Jézus történet alig került a mozikba, máris felülmúlta a korábbi rekordtartót, a DreamWorks Animation 1998-ban készült Egyiptom hercege filmet, amely a második helyen végzett az amerikai jegypénztáraknál, 14,5 millió dolláros nyitóbevétellel.
A Királyok Királya nyitóhétvégéjén 19 millió dolláros bevételével minden idők legsikeresebben nyitó hit alapú animációs filmévé nőtte ki magát. De talán a legnagyobb eredménye a Cinemascore közönségértékelése, mely a legmagasabb A+ kategóriába repítette. Ezt több mint 40 év alatt mindössze 127 filmnek sikerült megugrania (Pl.: a Titanic, a Bosszúállók végjátéka, A király beszéde és a Jégvarázs)
Emellett 97%-os Rotten Tomatoes közönségpontszámot is kapott az animációs remekmű, mely április 17-től látható a magyar mozikban.
A Királyok királya Charles Dickens Urunk élete című írásán alapszik, melyet a gyermekeinek írt az 1840-es évek második felében. Mivel Dickens tényleg csak a gyerekei számára írta, ezért nem akarta, hogy nyomtatásban is megjelenjen és a nagyközönség számára is elérhető legyen. Mikor a kézirat az író legkisebb fiához került, sokáig tiszteletben akarta tartani apja kérését, majd a végrendeletében utódait felmentette ez alól. Az Urunk élete így 1934-ben, Dickens halála után 64 évvel végre megjelenhetett.
A Királyok királya amerikai szinkronjában olyan színészeket hallhatunk, mint Oscar Isaac (Jézus), Kenneth Branagh (Charles Dickens), Mark Hamill (Heródes király), Pierce Brosnan (Pontius Pilátus), Forest Whitaker (Péter), Ben Kingsley (Kajafás főpap) és Uma Thurman (Catherine Dickens).