Ollolai, a festői szépségű szigeten fekvő hegyi városka már régóta próbálja valahogy rávenni a külföldieket, hogy az évtizedek óta tartó elnéptelenedés végre véget érjen és oda költözzenek az emberek – számolt be róla a Daily Mail. Most ez annyiban változott, hogy a legutóbbi amerikai elnökválasztást követően azoknak az amerikaiaknak a megszólítására fókuszálnak, akik Trump győzelme miatt fontolgatják távozásukat az Egyesült Államokból.
„Belefáradt a világpolitikába?”
– teszik fel a kérdést a város marketingesei a „Hozzuk vissza az életet” c. kampány honlapján. „Kiegyensúlyozottabb életmódot szeretne, és közben új lehetőségeket keres? Itt az ideje, hogy elkezdje megszervezni menekülését az európai Szardínia lenyűgöző paradicsomába” – teszik hozzá.
A próbálkozás sikerét látszik valószínűsíteni, hogy több tízezer megkeresés futott be a város weboldalán, illetve a november 5-i választásokat követően a Google-keresések között a „költözés Kanadába” 1270 százalékkal ugrott meg, míg a hasonló keresések Új-Zélandra vonatkozóan közel 2000 százalékkal, míg Ausztráliára vonatkozóan 820 százalékkal nőttek.
A városháza honlapját az utóbbi időben 38 000 információkérés árasztotta el az ajánlatok kapcsán, főként az Egyesült Államokból
- mondta Fransisco Columbu, Ollolai polgármestere, aki azt is elárulta, hogy a kampányt azért hozták létre, hogy az Amerikából kitelepülőket megszólítsák. Ennek egyik fő eszköze pedig az, hogy az üres lakásokat mindössze 1 euróért, vagyis 1,05 dollárért árulják.
A kampányban három fajta szállást kínálnak: ingyenes átmeneti otthonokat a digitális nomádoknak, egyeurós - felújításra szoruló - házakat, és azonnali költözésre alkalmas, kész házakat 105 ezer dollárig terjedő áron.
„Kifejezetten azért hoztuk létre a (kampány) weboldal(á)t, hogy kielégítsük az amerikai választások utáni költözési igényeket. A tavaly indult digitális nomád programunk első része már kizárólag az amerikaiaknak szólt” - mondta Columbu a CNN-nek. Columbu hozzátette, hogy „szereti az Egyesült Államokat”, és meg van győződve arról, hogy az amerikaiak a legalkalmasabb emberek arra, hogy újjáélesszék a helyi közösséget.