Egy neves ateista professzor meglepő bejelentést tett, miszerint hajlandó felülvizsgálni nézeteit, és kész hinni Istenben. Akik csak eddig olvasták el a Texasi Egyetem fizika- és asztronómiaprofesszorának, Richard Wigmansnak a nyilatkozatát, úgy gondolhatták, hogy a tudós egyike azoknak, akik a világméretű járvány miatt nyitottabbá váltak a spirituális világértelmezés iránt. Wigmans azonban egyáltalán nem így gondolta, ugyanis hozzátette: „Abban az esetben, ha a koronavírus végez Donald Trumppal”.
Az ateista professzor megjegyzése nemcsak politikai álláspontját tükrözi, hanem Isten felé tanúsított megvetését is. Abból ugyanis az tűnik ki, hogy míg kizárja egy teremtő és az emberek érdekében szövetséget kínáló Isten létezését, egy bosszúálló, és az embereket célirányos csapásokkal sújtó „legfelsőbb lény” már belefér a világképébe.
Egy népszerű amerikai demokrata párti politikus, Andrew Cuomo New York-i kormányzó nem Isten létezését, hanem segítő szándékát és képességét vonta kétségbe. Amikor a járványtól legsúlyosabban érintett államban csökkenni kezdett az új megbetegedések száma, az általa hozott intézkedéseknek tulajdonította a fordulatot. Ez még egy politikustól nem is lenne meglepő – Cuomót ráadásul úgy emlegetik, mint aki akár Joe Biden helyére is léphet az elnökválasztás során, ha a 77 éves delaware-i szenátor esetleg visszalépésre kényszerülne – ám a kormányzó tovább folytatta: „Mi lenyomtuk a számokat. Nem Isten érte ezt el. Nem a hit érte el ez.”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »