A legrangosabb és legnépszerűbb filmművészeti díjkiosztót 92. alkalommal rendezték meg. A tavalyihoz hasonlóan idén is a Dolby Theatre-ben tartották, és idén is ceremóniamester nélkül, celebek adták át egymásnak a lehetőséget a felszólalásra. Ebben az évben is hosszúra sikerült a reklámmaraton, de szerencsére sikerült helyet szorítani a díjazott filmeknek. Az est tele volt meglepetésekkel, de egyik sem szólt akkorát, mint az ominózus dél-koreai film győzelme. Ez ugyanis az első dél-koreai film, ami megnyerte a legjobb külföldi filmnek járó szobrocskát, illetve ez az első nem amerikai film, ami elvitte a legjobb filmnek járó díjat.
A díjhoz már tavaly is közel állt egy külföldi film, a gyönyörű Roma, Alfonso Cuarón rendezésében, ám akkor végül a Zöld könyv nyert. Az Élősködők elvitte továbbá a legjobb eredeti forgatókönyv és a legjobb rendező díját is. Az Élősködők egy, a vígjáték és a thriller, a horror és még legalább másik három zsáner határán mozgó rendkívül egyedi és precízen elkészített film, ami a társadalmi rétegek közötti különbözőségekre reflektál, állásfoglalás nélkül, erkölcsi dilemmában hagyva a nézőt.
A film alapkoncepciója meglehetősen egyszerű. Adva van egy mélyszegénységben élő, leleményes család, akik az életükben napról napra boldogulnak, alkalmi munkákból élve. Egy nap azonban óriási lehetőség pottyan a kis család ölébe. A fiú egy barátja elutazik külföldre, ezért megkéri, hogy helyettesítse az angolóráit a gazdag Park családban. A srácnak persze több sem kell, már hamisítja is testvérével a diplomáját, amivel hamar megnyílnak a lehetőségek ajtajai. Szépen lassan az egész családját beszervezi a gazdag család köreibe mint sofőrt vagy épp házvezetőnőt, ám a főnyereménynek tűnő Park-ház sötét titkokat rejt.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »