A koronavírusról szóló hírek január közepén röppentek fel a nemzetközi sajtóban, amikor Kínában a sokak által ismeretlen, 11 milliós Vuhanból riasztó hírek érkeztek egy újfajta kórokozóról. Az aggodalmas hangokat a kínai vezetés magabiztos fellépése azonban átmenetileg megnyugtatta, mondván: a vezetés ura a helyzetnek, sikerült lokalizálni és feltartóztatni a vírust.
A jelentések hatására még az Egészségügyi Világszervezet (WHO) sem vette a fertőzést olyan komolyan, hogy világszintű készültséget rendeljen el. Azonban a napok múlásával a fertőzöttek száma egyre csak nőtt; sőt, az első halálos áldozatokat is bejelentették. A vírus egyre több országban ütötte fel a fejét, és végül a WHO is kihirdette a globális járványveszélyt.
Sokakban felmerült a kérdés: vajon tényleg a vírus ennyire veszélyes, hogy a szinte tökéletes hatósági reakciók ellenére is így elterjedt, vagy a kínai hatóságok ismételten az orruknál fogva vezetik a világsajtót? A The New York Times és más világlapok oknyomozása alapján inkább az utóbbi helyzet tűnik valószínűnek.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »