Egy éve járt Magyarországon Sam Brownback, az amerikai elnök által a nemzetközi vallásszabadság ügyével megbízott utazó nagykövet. Akkor Orbán Viktor miniszterelnökkel tartott találkozóján a nagykövet elismerte Magyarországnak az üldözött keresztények védelmében tett erőfeszítéseit.
Most azt kérdeztük a nagykövettől, hogy egy év távlatában miként látja térségünkben a vallásszabadság helyzetét, és az amerikai kormány miként ítéli meg azt, hogy a keresztényeket nemcsak a Közel-Keleten érik atrocitások és hátrányok, hanem Európában is. Sam Brownback – aki Brüsszelből válaszolt a Hetek kérdésére – elmondta, hogy Washingtonban aggodalommal figyelik azt, amikor hívőket hátrányok érnek a mindennapi életben, és a demokratikus alapelveket megsértve nem biztosítják számukra a vallás- és szólásszabadságot.
„Bár azt nem állíthatom, hogy az európai társadalmak egyértelműen vallásellenes irányt vettek, de meggyőződésem, hogy a kormányzatoknak sokkal befogadóbbaknak kellene lenniük az ezekben a társadalmakban élő hívők felé. Fontos lenne az is, hogy egyértelműen képviseljék azt, miszerint a vallásszabadság jó dolog, és a hívő emberek otthon érezhetik magukat ezekben a társadalmakban. Csak az a valóban nyitott társadalom, ahol a hitet szabadon lehet hirdetni és gyakorolni.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »