A tavalyi év végén hatalmas közfelháborodás tárgya lett az a felvétel, melyen egy német kislánykórus a környezetszennyező nagyszülőket gyalázza vidám dallamok kíséretében. Ha nem is feltétlenül erre válaszul, mindenesetre jó időzítéssel jelent meg 2020 első hónapjaiban egy figyelemre méltó brit tanulmány, mely összehasonlítja a boomer és a millenniumi, valamint a Z-generációk környezetvédelmi szokásait.
Ugyan a koronavírus-járvány miatt az utóbbi időben kevesebb figyelem összpontosult a környezetszennyezés ügyére, a tavalyi évben szinte az egész sajtót betöltötte a téma, megkerülhetetlen kérdéssé vált. Fiatalok tömegei tüntettek iskolaidőben a klímaváltozás problémája kapcsán, mintegy kiprovokálva a szülői-nagyszülői korosztály figyelmét. Greta Thunberget 2019-ben a Time magazin az év emberének választotta, és a média támogató hátszelét kifogva a legifjabb generációk tagjai egyre bátrabb és szemtelenebb hangnemet ütöttek meg felmenőikkel szemben – mint arra példa a fent említett kórus performansza.
A nagyszülők túl sok húst esznek, fák millióit vágják ki karácsonykor és motorbiciklivel utaznak – tényleg a fiataloktól kellene megtanulnunk a zöld környezettel való harmonikus együttélés alapszabályait?
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »