A BBC, a Brit Műsorszóró Vállalat, valamint a független francia rádió, az RFI tíz év tárgyalás után kapta meg az engedélyt, hogy Budapestről sugározhassa angol, francia, német, illetve magyar nyelv? műsorait. Egyelőre a pesti oldal lakosai előnyben lesznek, mivel a budai hegyek megnehezítik az adás vételét. A program hivatalos beindítása alkalmából rendezett sajtótájékoztatón Jean-Paul Cluzel, az RFI vezérigazgatója sietett hangsúlyozni: nem azért alapították az új rádióállomást, hogy leckét adjanak a magyaroknak – az RFI a közös Európa megtalálásához szeretne hozzájárulni. Nigel Chapman, a BBC World Service igazgatóhelyettese a Heteknek elmondta: reményei szerint a BBC és az RFI programjai segíteni fognak a magyar hallgatóknak megérteni az Európai Unió összetettségét, azokat a kulcsfontosságú kérdéseket, amelyekkel minden belépő ország szembetalálja magát: egy saját törvényekkel, szemlélettel, gazdasággal és társadalmi kérdésekkel rendelkező szervezetet. Chapman azt is hozzátette, hogy "kétoldalú dologként" képzelik a műsorkészítést: azt is figyelembe akarják venni, hogy Magyarország mit kínál a világnak. A programok között szerepelnek interaktív, "betelefonálós" műsorok, kulturális, valamint művészeti programok, és természetesen elmaradhatatlanok a rendszeres híradások és elemzések.
"Remélem, a magyar hallgatók élvezni fogják azt a másfajta, nemzetközi szemléletet, amit igyekszünk becsempészni újságírásunkba, elemzéseinkbe, az aktuális kérdések taglalásába."
Azok az értékek, amelyeket Magyarországon is meg akarunk valósítani, mindig is a BBC sajátjai voltak: pontos és objektív tájékoztatás" – mondta lapunknak Chapman, aki szerint a világban manapság sok a bizalmatlanság és gyűlölet, főleg 2001. szeptember 11. után. "Talán elő tudjuk segíteni a kölcsönös megértést, és jobbá tudjuk tenni a társadalmat" – fogalmazott a BBC Világszolgálatának igazgatóhelyettese, aki fontosnak tartja, hogy az új rádió "nem azt akarja csinálni, amit az itteni rádiók".