A nemzetközi konferencia témája az izraeli biztonsági politikával kapcsolatos stratégiai kérdések voltak. A Jerusalem Post cím? izraeli napilap nemzetközi kiadása beszámolt arról, hogy a tanácskozáson Robertson az általa 600 millióra becsült nemzetközi evangéliumi keresztény közösség nevében azt kérte Izraeltől: "ne kövessenek el nemzeti öngyilkosságot" azáltal, hogy feladják Kelet-Jeruzsálemet és "szellemi örökségük felbecsülhetetlen érték? szimbólumait". A korábban a republikánus párt színeiben az elnökjelöltségre is pályázó televíziós személyiség évtizedek óta szorgalmazza azt, hogy a keresztények – elsősorban a mintegy hetvenmillió főt kitevő amerikai evangéliumi hívők – nyújtsanak támogatást Izraelnek.
Erre a szolidaritásra az elmúlt években Izraelben is egyre inkább számítanak. Január elején egy knesszet-képviselő, Juri Stern kezdeményezte, hogy a törvényhozók között alakuljon egy csoport az evangéliumi keresztényekkel történő kapcsolattartásra. A moszkvai születés? Stern, aki a Nemzeti Uniópárt elnöke, egy amerikai konzervatív rádiós talk show vendégeként elmondta, hogy évek óta tervez egy ilyen együttműködést. "Eljött az ideje annak, hogy parlamenti szinten összefogjunk azokkal a keresztény szervezetekkel, akik innen Izraelből vagy külföldről segíteni akarnak nekünk, hogy leküzdjük a bürokratikus akadályokat és a még fennálló bizalmatlanságot" – mondta Stern, aki szerint az izraeli–keresztény együttműködés már évtizedekre tekint vissza, de a képviselő szükségesnek tartja, hogy országa közvéleménye jobban megismerje azt a támogatást, amelyet "a jelenlegi kritikus helyzetben az evangéliumi keresztények nyújtanak". Az orosz származású, a nyolcvanas években ellenzékiként tevékenykedő, majd Izraelbe emigráló képviselő elmondta, hogy korábban Amerikában elsősorban a demokratáktól számíthattak támogatásra, Európában pedig a baloldali és liberális pártoktól, ám mostanra ez alaposan megváltozott: "Egyszer csak egy olyan világban találtuk magunkat, amelyben a liberálisok és a baloldal mélyen Izrael-ellenessé vált, míg a konzervatív csoportok a legerősebb támogatóink. Ők megértik annak a harcnak a valódi természetét, amelyet most vívunk" – állítja Stern. Joschka Fischer az izraeli érdekeket figyelembe vevő véleményével kisebbségben van még saját pártján belül is, ahol a legtöbben – Ilka Schröder zöldpárti német képviselőnő szerint – a palesztinokat "az imperialista világérdekek klasszikus áldozatának tartják".
Amerikai politikai elemzők szerint az evangéliumi keresztények – akiknek 2000-ben több mint 80 százaléka George W. Bushra szavazott – támogatására idén novemberben még nagyobb szüksége lehet az elnöknek az újraválasztásához. Ezt a támogatást azonban gyengítheti, hogy Bush a közel-keleti útitervként ismert békekezdeményezés részeként támogatja a palesztin állam 2005-ben történő megalakítását. Pat Robertsonhoz hasonlóan ezt sokan ellenzik a konzervatív keresztény táborban. (A témához kapcsolódó interjú Wadie Abunasszar palesztin aktivistával a 15. oldalon olvasható.)
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »