A robbantás színhelyéül választott bevásárlóközpontba a merénylő a biztonsági berendezések miatt nem tudott bejutni, ezért a bombát az épületen kívül, egy forgalmas gyalogátkelőhelyen hozta működésbe. Az izraeli hatóságok a robbantást követően az Iszlám Dzsihád öt tagját tartóztatták le a nyugati parti Tulkarem városában. A városba érkező katonákra két palesztin fegyveres tüzet nyitott, de az izraeliek végül hatástalanították őket. A netanyai merénylő a nyomozók szerint egy Tulkarem melletti faluból származó, 18 éves fiatalember volt. Idén februárban szintén egy Tulkaremből származó, az Iszlám Dzsiháddal kapcsolatban álló, tinédzser korú fiú hajtott végre merényletet egy Tel Aviv-i szórakozóhely előtt. Netanya már számos öngyilkos merénylet célpontja volt, közülük a legsúlyosabb a 2002 márciusában, széder este egy hotelben végrehajtott robbantás volt, amelynek huszonkilenc áldozata és több mint százötven sebesültje volt.
A merénylet után a megszokott – korábban sok esetben hatástalannak bizonyult – nyilatkozatok hangzottak el. Gideon Ezra izraeli belbiztonsági miniszter szerint Mahmúd Abbásznak azonnali intézkedéseket kell hoznia, és ez nemcsak Izrael
érdekét szolgálja: "Abu Mazennek meg kell értenie, hogy ezek a merényletek nemcsak Izraelnek ártanak (
) végső soron az ő kormányának a bukását is előidézik majd." Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter pedig arra hívta fel a Palesztin Hatóságot, hogy büntesse meg a tetteseket. "Olyan intézkedéseket akarunk látni, amelyek azt az üzenetet hordozzák, hogy a terrort nem tolerálják." Az EU közel-keleti követe szintén arra sürgette a Palesztin Hatóságot, hogy "vonja felelősségre az elkövetőket, és javítsa az Izraellel történő biztonsági együttműködést." Bár az Egyesült Államok elítélte a támadást, és megerősítette, hogy Izraelnek joga van az önvédelemhez, a külügyminisztérium szóvivője, Tom Casey arra intette a Saron-kormányt: "Vegye figyelembe az esetleges reakciók következményeit." Mindenki elmondta a magáét, csak az áldozatok hallgatnak.