A terv részletein még dolgoznak. Az egyik változata szerint a tárgyalások megkezdése után Teherán meghatározott ideig folytathatná a urándúsítást. A feltételek lazítását az európai szövetségesek is támogatják. A Bush-kormány bármilyen tárgyalás megkezdését kategorikusan ahhoz kötötte, hogy Irán szüntesse be az atomprogramját.
A The New York Times európai diplomatáktól úgy tudja, hogy a fordulat Barack Obama április eleji európai útja során történt. Az amerikai elnök tárgyalásai során az európai vezetőktől többnyire azt hallotta, hogy lehetetlen a korábbi előfeltételek mellett tárgyalóasztalhoz ültetni Iránt, mivel Teherán nem fogadja el atomlétesítményeinek feltétel nélküli bezárását. Márpedig Obama választási kampányában ígértet tett arra, hogy közvetlen párbeszédet kezd a perzsa állammal. (Kivételt jelentett Nicolas Sarkozy, aki a brit lapok értesülései szerint „üres és naiv retorikának" nevezte Obama külpolitikai javaslatait, köztük az atomfegyvermentes világra tett kezdeményezését.)
Ennek megfelelően az Egyesült Államok, Franciaország, Kína, Németország, Nagy-Britannia és Oroszország felkérte az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselőjét, Javier Solanát arra, hogy adja át Teheránnak a meghívást a tárgyalásokra. A hat állam külügyminiszterei szerint most lehetőség van „komoly tárgyalásokra".
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »