Az orosz sajtó gyanús vállveregetéssel kommentálta Obama látogatását: „Obama nem Bush. Sokkal jobb annál. Az amerikai elnök Moszkvába érkezése előtt ez a látogatás nem töltötte el különösebb optimizmussal az orosz politológusokat. Ellenkezőleg, fölöttébb szkeptikusak voltak; Obama, úgymond, Bush némileg modernizált folytatása, Washington pedig, amely a Nagy Testvér pozíciójából igyekezett nyomást gyakorolni Oroszországra, így tesz majd a jövőben is. A kétnapos csúcstalálkozó azonban, ha nem is tüntette el teljesen, de legalábbis alapjaiban megrendítette ezt a sztereotípiát. A politikai megközelítésben, világnézetét tekintve, de egyszerűen gondolkodásmódjában Obama szembetűnően különbözik fehér házi elődjétől. Az orosz küldöttség tanúsága szerint az Egyesült Államok elnöke azonnal megmutatta, hogy a tárgyalások során meg kívánja hallgatni és érteni tárgyalópartnereit, és nem akarja a saját eszméit atyáskodva rájuk tukmálni. A vendég világosan tudtul adta, hogy kész az egyenjogúság alapján születendő kompromisszumok keresésére" - írta a Komszomolszkaja Pravda.
Amerikai szempontból a csúcstalálkozó hivatalos eredménye az volt, hogy az elnököknek sikerült egyezségre jutniuk a nukleáris fegyvertár csökkentéséről, és aláírniuk egy megállapodást az Afganisztánba irányuló amerikai szállítmányok tranzitjáról orosz területen. Ezzel jelezték, hogy azokra a problémákra fókuszáltak, ahol a két ország érdekei találkoznak, és nem az ellentétekre. „Bár a »jó szándék« magában nem elegendő az utóbbiak leküzdésére, mégiscsak ez a siker záloga" - véli a The Los Angeles Times.
Ennél fontosabbak voltak azok a témák, amelyekben nem történt konkrét megegyezés: a kelet-európai rakétavédelmi rendszer kiépítésének amerikai terve és az Iránnak nyújtott orosz támogatás. A The New York Times szerint mégis történt előrelépés: „Medvegyev úr elégedetten fogadta, hogy Obama úr hajlandó volt tárgyalni vele mind a támadó, mind a védelmi jellegű fegyverekről, az amerikai elnököt pedig az érintette kedvezően, hogy orosz partnere kész volt közösen áttekinteni az iráni nukleáris fenyegetés ügyét."