A résztvevők között az Európai Parlament több képviselője, illetve különböző országból érkezett miniszterek mellett jelen voltak jobb- és baloldalhoz tartozó politikusok, emberi jogi mozgalmak vezetői és egyházak képviselői is. Az orosz és ukrán kormánykörök által is támogatott konferenciát levélben üdvözölte többek között Hillary Clinton amerikai külügyminiszter is.
A mozgalom Kijevben megfogalmazott nyilatkozata szerint világméretekben figyelemmel kíséri a neonáci megnyilvánulásokat, és jelentéseket készít ezekről az ENSZ, az Európa Tanács, az Európai Unió, valamint az EBESZ számára, továbbá büntetőeljárások megindítását kezdeményezi háborús bűnösök és náci eszmék népszerűsítésében érintett személyek ellen. „A nácizmus nélküli világ" mozgalom szervezőbizottságának vezetője Borisz Spiegel orosz szenátor.
Az antifasiszta fórum minden ország-ban fel kíván lépni az agresszív nacionalizmussal és a neonáci eszmék terjedésével szemben. A mozgalomnak emellett kiemelt célja, hogy küzdjön a történelemhamisítás minden formája, ezen belül a náci Németország és a kommunizmus által elkövetett bűnök egybemosása ellen.
A balti példa
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »