Margaret Thatcher befolyását jól jellemzi, hogy tizenegy éves miniszterelnöki időszakát már életében Thatcher-korszaknak nevezték el. Halálhírét követően David Cameron miniszterelnök megszakította külföldi útját, majd a Downing Street 10 előtt rögtönzött sajtótájékoztatójában azt emelte ki, hogy Thatcher miniszterelnökként megmentette az országot.
Ezzel csaknem párhuzamosan több nagyvárosban utcára vonultak az emberek azt kiabálva: „Örvendjetek, meghalt Thatcher.” Több városban a csőcselék utcabáli hangulatban nekilátott inni, azt énekelve, hogy „Maggie, Maggie, Maggie, halott, halott, halott”. A Synthesio nevű médiaelemző cég gyorsfelmérése szerint a közösségi oldalakon a halál bejelentését követő bejegyzések mintegy harmada negatív volt, így nem meglepő, hogy a volt miniszterelnök halálát ünneplő utcabálokat a közösségi oldalakon szervezték.
Tony Blair volt munkáspárti miniszterelnök szerint – aki Thatcherhez hasonlóan három választást nyert meg zsinórban – a modern politikai élet része, hogy megosztó döntéseket kell hozni, és Margaret Thatcher „kimagasló globális személyiség volt”, aki nemcsak országa politikai viszonyait változtatta meg, hanem a világpolitikát is. Blair szerint Thatcher sok döntése – a szakszervezetekkel, az adózással, a privatizációval kapcsolatban – kiállta az idő próbáját, és a politikai konszenzus részévé vált.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »