Az események gyorsan peregtek: a francia parlament felsőháza április 12-én szavazta meg a törvényt, majd szintén rekordsebességgel, április 23-án a Nemzetgyűlés elfogadta a végleges szöveget. Annak ellenére, hogy az ellenzék az Alkotmánytanácshoz fordult az ügyben egy több pontra kiterjedő, meglehetősen bonyolult kérvénnyel, az Alkotmánytanács szintén példa nélküli gyorsasággal jóváhagyta a törvény teljes tartalmát (beleértve a törvénynek azt a részét is, amely az azonos nemű párok tagjai közötti vér szerinti örökbefogadást is lehetővé teszi, tehát jogilag egy gyermek két apának vagy két anyának a vér szerinti gyermeke lehet). Az ítéletet éppen a homofóbia elleni világnapon, május 17-én hirdették ki.
A köztársasági elnök azzal indokolta a rohamtempót, hogy minél előbb hatályba lép az új törvény, annál gyorsabban visszatér a rend Franciaországba.
A törvénytervezet ellenzői tavaly november óta, azaz hét hónapja kitartó nyomást gyakoroltak a kormányra – ennek eredményeként a közvélemény-kutatások a vér szerinti örökbefogadás támogatottságának csökkenését mutatták, miközben a népszavazást igénylők száma folyamatosan nőtt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »