A Svájci Nemzeti Biomedikai Etika Tanács 2012-ben bocsánatot kért azoktól, akiket születésükkor „akaratuk ellenére” megoperáltak, és felszólította az orvostársadalmat, hogy a mindkét nem jegyeit magukon viselő újszülött gyermek nemét véglegesítő operációt halasszák el addig, amíg a gyerek saját maga tudja eldönteni, hogy milyen nemű is akar lenni. Sőt, olyan szabályozást követelnek, hogy ha valaki nem követi ezt a javaslatot, az büntetőjogi felelősséget legyen kénytelen vállalni.
Ausztráliában is elfogadták a transzneműek diszkriminációját csökkentő törvényt, és törölnek minden nemre való utalást az egészségügyi dokumentumokból, arra való tekintettel, hogy a korábbi szemléletet, hogy „mi szolgálja legjobban a gyermek érdekét”, fel kell, hogy váltsa a „személyiségi jogok leghatékonyabb védelme”. A közelmúltban Kaliforniában megszületett új szabályozás szerint pedig a transznemű gyerekek eldönthetik, hogy a fiú- vagy a lánycsapatban akarnak-e sportolni, függetlenül a biológiai tulajdonságaiktól, sőt azt is szabadon megválaszthatják, hogy a férfi vagy a női mosdót kívánják-e használni az iskolában. A rendelet jövő januárban lép hatályba.
Németországban november 1-jén lép hatályba az a törvény, amely a férfi és a női nem mellé egy harmadik lehetőség megnevezését is lehetővé teszi a gyermekek születési anyakönyvi kivonatán, ám az LMBT (leszbikus-meleg-biszexuális-transznemű) aktivisták számára ez csak az első lépés. A kozmetikai műtétek, illetve a hermafrodita gyerekek nemét véglegesítő hormonkezelések nem szakadnak meg. A német LMBT szervezet egyik aktivistája, Silvan Agius szerint a fő cél annak az elérése, hogy a gyerekek saját maguk határozhassák meg, hogy szerintük mi a legjobb nekik. Az aktivista szerint a törvény felkeltette a közvélemény figyelmét, most már jöhetnek a megoldások.