Sikeresnek titulálták a szervezők azt a kétnapos konferenciát, amelyet annak alkalmából tartottak Londonban, hogy húsz évvel ezelőtt került sor az úgynevezett oslói megállapodásra Izrael és a Palesztin Felszabadítási Szervezet között, kísérletet téve a felek közötti konfliktus rendezésére. Az egyezség teremtett alapot többek között a palesztin kormányzat, a Palesztin Nemzeti Hatóság megalakulásához, valamint felvázolta az izraeli csapatkivonást a Gázai övezetből és Ciszjordániából.
Az izraeli engedmények ellenére, a rendezvény résztvevői a palesztinokat ért hátrányokról és negatív fejleményekről beszéltek a megállapodás kapcsán. Véleményük nem meglepő, hiszen valamennyien nyíltan Izrael-ellenes álláspontot képviselnek, és a Gázai övezetet uraló Hamasz terrorcsoporthoz kötődnek. A London központú Palesztin Visszatérés Központját (PRC), amely az eseménynek otthont adott, hírszerzési ügynökségek a Hamasz egyik fő lobbicsoportjának tartják Nagy-Britanniában. 2010-ben az izraeli kormány betiltotta a PRC-t, amely szerintük a Hamasz célkitűzéseit igyekszik népszerűsíteni Európában.
Egyes források azt is állítják, hogy a csoport befolyásos tagjai között három Hamasz-aktivista is található, akik az 1990-es években találtak menedéket a briteknél. A PRC igazgatója, Majed Al-Zeer hírszerzési értesülések szerint Júdea és Szamaria területén volt a palesztin terrorcsoport aktivistája a mozgalom megalakulása után. 2010-ben például az al-Dzsazíra hírtelevíziónak az izraeli célpontok elleni „katonai ellenállás” szükségességét ecsetelte. Sokat mond az is, hogy a PRC konferenciáin egyébként rendszeresen szót kapnak a Hamasz „ismertebb” vezetői.