A Washington Post szerint 2012 tavaszán Erdogan miniszterelnök megbízásából a török hírszerzés vezetője, Hakan Fidan átadott az irániaknak egy sor olyan dokumentumot, amelyek azt igazolták, hogy izraeli Moszad-tisztek rendszeresen Törökországban találkoztak azokkal az iráni állampolgárokkal, akik ügynökként a Moszadnak dolgoztak. A most közzétett információ egybeesik azzal a tavaly megjelent iráni bejelentéssel, miszerint egy 15 ügynökből álló Moszad-hálózatot lepleztek le az országban, akik egy „közeli országban működő kémközpontnak dolgoztak”.
A teheráni kormány nem közölt információkat arról, kiket és milyen vádakkal tartóztattak le, de a feltevések szerint olyan személyek bukhattak le, akik a Törökország által átadott jegyzőkönyvekben szerepeltek mint izraeli informátorok. A letartóztatottakat minden bizonnyal kivégezték – legalábbis ezt feltételezik a Washington Postban megjelent információk kapcsán az izraeli médiában nyilatkozó szakértők. (A cikkel kapcsolatos érdekesség, hogy szerzője, David Ignatius volt a moderátora annak a pódiumvitának 2009-ben Davosban, ahol Erdogan nyilvánosan gyilkosnak nevezte Simon Peresz izraeli államelnököt a gázai terrorellenes katonai akció miatt.)
A török kormány hivatalosan cáfolta a vádat. „A cikkben megjelent információk nem állják meg a helyüket” – nyilatkozta Musztafa Varank miniszterelnöki tanácsadó, aki szerint „a hírszerző ügynökségek mindig a megállapodások szerint működnek”. Varank úgy véli, hogy azoknak állhat érdekében Törökország lejáratása, akik a nyár folyamán sikertelenül próbálták az utcai tüntetések során megbuktatni az Erdogan-kormányt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »