Az elnökválasztási show döntőjébe jutott jelölteknek személyre szabott feladatokat kellett megoldaniuk: a kortesbeszéd mellett tesztelték a diplomáciai és protokollérzéküket (hogyan viselkednek egy magas rangú külföldi vendég részére rendezett ünnepélyes fogadáson, és miként vonulnak el egy díszsorfal előtt). Kifejezetten a közel-keleti realitásokhoz kötődött a próba, amikor egy megrendezett (ámde a tesztalanyok számára váratlan) merényletkísérletben kellett bemutatniuk lélekjelenlétüket.
A mintegy 800 jelentkezőből végül Husszein al-Deik 31 éves ramallahi mérnök került ki győztesen, aki rögtönzött győzelmi beszédében a „teljes Palesztina felszabadítását” ígérte az őt ünneplő közönségnek. A zsűriben ismert, valódi politikusok is helyet kaptak, köztük Hanan Asravi képviselőnő, a PFSZ nem hivatalos CNN-szóvivője.
A választási reality show sem feledtette azonban azt, hogy a realitás abszurdabb, mint a megrendezett vetélkedő. Az oslói megállapodás keretében Izrael által átadott gázai és ciszjordániai területeken ugyanis 2005 januárjában tartottak utoljára elnökválasztást, amelyet Mahmúd Abbász nyert meg, a Fatah színeiben. Jasszer Arafat utódjának a mandátuma eredetileg 2009 januárjáig szólt, amit Abbász elnöki rendelettel egy évre meghosszabbított saját magának.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »