Egy lapunknak nyilatkozó vinnyicai lakos mindennek ellenére reményét fejezte ki a jövőre nézve: elmondta, hogy a forradalom után nagy várakozásokkal néznek a reformok elé. A korrupt állami vezetők helyett szakértő, és gazdasági ügyekben kompetens kormányzást várnak. A tüntetések egyik motorja a fiatal értelmiség volt, amely megelégelte a mindent átszövő korrupciót. Ezért a jövőben nagyon komoly szigorítást várnak a pénzügyi visszaélések visszaszorítása és a hatalmi ágak független, számonkérhető működése érdekében. Ugyanakkor sokan félnek a szélsőségesek és a jobboldali radikálisok szerveződése és fegyverkezése miatt. A lapunknak nyilatkozó fiatalember problémaként említette a nyelvtörvény megváltoztatását is, mely az orosz ajkú lakosságot hátrányosan érinti: szolidaritásból Harkovban, amely egyébként az ellentüntetések egyik centruma, tiltakozásként csak oroszul beszélnek. Az új nyelvtörvény szerint csak azokon a területeken lehet nemzetiségi nyelvet használni, ahol a lakosság aránya meghaladja az ötven százalékot. Ez a kárpátaljai magyarságot csaknem megfosztja a kisebbségi nyelvhasználat jogától. De ami leginkább aggasztja az ukránokat, az a szélsőjobb térnyerése.
A Majdan védelmét megszervező, és az utcai összecsapásokban kulcsszerepet játszó Jobb Szektor szerint, ami Ukrajnában eddig lezajlott, az még csak a kezdet. Egy közösségi videomegosztóra feltöltött üzenete szerint a szélsőjobboldali csoportokat integráló Jobb Szektor nevű mozgalom – összhangban egyébként Julija Timosenko harcias üzenetével, amelyet börtönből való szabadulása után a Függetlenség Terén elmondott – további harcra készül. A magukat Bogdan Hmelnyickij (a lengyel hódítókkal szembeni, egyébként zsidóellenes,
17. századi ukrán szabadságharc hős hadvezére) szellemi leszármazottainak tartó, félkatonai szervezetként fellépő aktivisták a hatalom túlkapásaival szembeni harcot, a Majdanon elhunytak családtagjainak és a sérülteknek a kárpótlását tűzték zászlajukra. Emellett céljuk a politikai hatalom és igazságszolgáltatás korrupciós ügyeivel szembeni igazságszolgáltatás, a hatalom erőszakos fellépése elleni küzdelem, ugyanakkor a korrumpálható demokrácia és a liberalizmus ellen is harcolnak. A tradicionális pravoszláv erkölcsöt, a sokgyermekes családmodellt szeretnék megvalósítani, valamint a testileg-lelkileg egészséges fiatalságot, szemben az erkölcsi romlással és a fogyasztói társadalommal. Továbbá semmilyen integrációban és nemzetközi együttműködésben nem szándékoznak részt venni, amit nem Ukrajna kezdeményez.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »