Húsvétra időzített írásában David Cameron kifejtette: annak ellenére, hogy nagyon szekuláris korban élünk, az Egyesült Királyság mégis keresztény ország. „Egyes emberek talán úgy gondolják, hogy ebben a minden korábbinál szekulárisabb társadalomban nem kellene ezekről a dolgokról beszélnünk, de ezzel egyáltalán nem értek egyet. Azt gondolom, hogy magabiztosnak kell lennünk abban a státuszunkban, hogy keresztény ország vagyunk.”
Írásában Cameron támadta azokat, akik vallási semlegességet követelnek a közügyekben, véleménye szerint ez ugyanis megfosztja az országot morális gyökereitől. A brit miniszterelnök kitért saját személyes hitére is, amelyről korábban nem túl sokat beszélt – igaz, nem is rejtette el. Cameron magát „elég klasszikus” anglikánként jellemezte, aki sokszor nincs teljesen tisztában egyháza bonyolult doktrínáival. „Ez nem jelenti azt, hogy az anglikán egyház nem fontos a számomra, mert igen fontos, mind nekem, mind a hozzám hasonló embereknek… Szeretem a nyitottságát, nagyon tisztelem a nemzeti szerepét, értékelem a liturgiáját és az építészetét. Saját életemben tapasztaltam az egyház pásztori tevékenységének gyógyító erejét.”
Az anglikán egyház püspökei természetesen örömmel fogadták a miniszterelnök szavait, de nem feledkeztek meg arról sem, hogy a melegházasság bevezetésekor nem vették figyelembe az egyház kéréseit. „Meglepő a nyelvezet, amit használ”– nyilatkozta Cameron írásáról Nick Baines, Bradford püspöke. „Csak üdvözölni tudom, amit arról mondott, hogy a keresztényeknek sokkal bátrabbaknak kell lenniük a hitben.”