Különös módon még azok a jelöltek is szerezhettek volna néhányat Washington 44 republikánus delegáltja közül, akik már nincsenek versenyben. Ted Cruz, John Kasich, sőt Ben Carson ugyanis még szerepeltek a szavazólapokon (az előbbi kettő azután adta fel a küzdelmet, hogy kinyomtatták a szelvényeket, utóbbi pedig elmulasztotta időben benyújtani a kampánya felfüggesztéséről szóló bejelentőt). Cruz és Kasich végül 10-10 százalékon, Carson 4-en zárt, így küldötteket nem kapnak (ahhoz 20 százalékot kellett volna elérniük), de a rájuk leadott szavazatok is számítanak, mivel a nemzeti konvención ezeket regisztrálni fogják, amikor a delegátusok államonkénti elosztását bejelentik. Trumpnak mindössze 41 küldött hiányzik a jelöltséghez, és ennél minden bizonnyal bőven többet gyűjt be június 7-én a következő – és egyben utolsó – államokban, ahol összesen még 303 vár kiosztásra.
Kövesd a pénzt!
Trump mutatói folyamatosan javulnak demokrata riválisával, Hillary Clintonnal szemben. Jelenleg a Real Clear Politics szerint az országos átlagot tekintve 2 tized százalékponttal jár elöl, és minden jelentős közvélemény-kutatás legalább néhány pontos előnyt jelez előre a milliárdos javára: az ABC News/Washington Post 2, a Rasmussen 5, a Fox News 3, a CBS News/New York Times 6, az NBC News/Wall Street Journal 3 pontos vezetést mért. Kezdeti hátrányának ledolgozása részben annak tudható be, hogy a republikánusok egyre inkább legyőzik vonakodásukat vele szemben.
A „kapcsolat” azonban még korántsem idilli, különösen nem Washingtonban, ahol Ted Cruz szimpatizánsai mintha még mindig valamiféle csodában reménykednének. Az előválasztást megelőző hétvégén állami konvenciót tartottak, ahol megválasztották a jelölőgyűlésen júliusban részt vevő küldötteket; a 41 delegáltból 40 a texasi szenátor támogatója. A párt vezetői ugyan sürgetik az összefogást Hillary Clinton legyőzésére, a washingtoni gyűlésen mégis sokan kijelentették, hogy képtelenek Trumpra szavazni.
A leggyakrabban hangoztatott kifogások közt szerepel, hogy a milliárdos „elvtelen”, „narcisztikus”, „nem lehet bízni benne, mert annyiszor váltott színt”, „fasiszta megnyilvánulásai vannak” – akad, aki ezek miatt inkább Hillary Clintont fogja választani. Ugyanakkor, ha Trumpnak sikerül megszereznie a jelöltséghez szükséges többséget (ami több mint valószínű), mindennek nem lesz jelentősége, hiszen első körben minden küldöttnek arra kell szavaznia az országos konvención, akit képvisel. Inkább a párton belül még mindig meglévő széthúzás és szűklátókörűség újabb példájának tekinthetjük az esetet éppúgy, mint a korábbi ellenfelek, Cruz, Rubio és Kasich makacs ragaszkodását megszerzett delegáltjaikhoz, akiket arra buzdítanak, hogy ne szavazzanak át a júliusi konvención.
Egyre fokozódik a Clinton és Trump közötti összecsapások intenzitása. Hillary jellemzően megpróbál gyenge pontokat találni a milliárdoson, így többek között kritizálta külpolitikáját; hangoztatta, hogy nem is olyan sikeres üzletember, mint állítja, és csődbe vinné Amerikát is; legújabban pedig bedobta, hogy Trump a lakáspiac bedőléséért szurkolt a gazdasági válság idején. Ellenfele viszont nem habozik előszedegetni a volt First Lady és külügyminiszter szekrényében szép számmal található csontvázakat, kezdve a Bill Clinton elleni nemi erőszak és szexuális zaklatás vádjaitól, illetve Hillarynak ezek eltussolásában játszott szerepétől Vince Foster rejtélyes öngyilkosságáig (a Clinton-adminisztráció tanácsadójaként dolgozó férfi a házaspár régi ismerőse volt, még Bill arkansasi kormányzósága idejéből. Több elmélet látott napvilágot, amelyek szerint az elnöki párnak érdekében állt eltenni őt láb alól, de mindmáig csak annyi biztos, hogy halálával kapcsolatban tényleg sok a nyitott kérdés.)
Ami Washingtont illeti, eddigi történetében folyamatosan váltakoztak az olyan időszakok, amikor az általános választásokon rendre demokrata, majd republikánus jelöltre voksolt. Az elmúlt 30 évben, amióta 1984-ben utoljára nyert republikánus Ronald Reagan személyében, az állam „kéknek” számított.