„Ó Jimmy, az e-mailjeim annyira unalmasak, hogy már zavarban vagyok miattuk. Rém unalmasak, ezért mit számít az, ha még néhányat hozzáadunk az eddig nyilvánosságra hozott több mint 30 ezer levélhez?” – így reagált Hillary Clinton augusztus 22-én Jimmy Kimmel televíziós talkshow-jában arra a hírre, hogy az FBI bejelentette: újabb közel 15 ezer e-mailt talált, amelyek nem szerepeltek a Clinton által eddig átadott dokumentumok között. A Szövetségi Nyomozó Iroda saját vizsgálata nyomán bukkant Clinton magánszerverén a levelekre, amelyeket átadott a Külügyminisztériumnak. Az e-mailek Clinton külügyminisztersége idején keletkeztek, ennek ellenére nem voltak a demokrata elnökjelölt ügyvédei által az FBI-nak korábban kiadott levelek között, pedig ezekről azt állították, hogy a vizsgált időszak valamennyi iratát tartalmazzák.
Az FBI igazgatója, James Comey már júliusban jelezte, hogy a nyomozóknak sikerült a szerveren olyan e-mailekre bukkanniuk, amelyeket az ügyvédek nem adtak át. Most kiderült, egész pontosan 14 900 dokumentumot találtak, amelyeket a Külügyminisztériumnak kell átvizsgálnia és nyilvánosságra hoznia. Az, hogy erre mikor kerül sor, csak a szeptember 23-ára kitűzött újabb meghallgatáson dől el. Ez egyben azt is jelenti, hogy az e-mailek ügye végigkíséri majd a választási kampány utolsó időszakát is, annak ellenére, hogy a Clinton-stáb – és maga a jelölt is – már régóta szerették volna félresöpörni a kérdést.
Ez most úgy tűnik, nem sikerül, mert a közvélemény választ vár arra, mit tartalmaz az újabb hatalmas levéltömeg, és arra is, miért akarták ezeket Clinton ügyvédei eltitkolni a nyomozók elől. S persze kellemetlen, hogy ezt az e-mail-botrányt – ellentétben a demokrata pártelit leveleivel, vagy a Soros Györgyhöz köthető szervezetek dokumentumaival – nem lehet a Vlagyimir Putyin által pénzelt hackerhordák vagy a Clintont gyűlölő Wikileaks-aktivista, Julian Assange nyakába varrni. (Bár ki tudja, még az is felmerülhet, hogy az ellenség az FBI nyomozói közé is befurakodott. Ebben a kampányban már semmin nem csodálkozhatunk. Volt idő, amikor Clinton környezete az e-mail-ügy külügyminisztériumi vizsgálata miatt az Obama-adminisztrációt vádolta azzal, hogy hadjáratot folytat a volt külügyminiszter ellen.)