Azt nem lehet mondani, hogy a sajtó kizárásával zajlott az egyórás média-csúcstalálkozó, de az előzetes megállapodás szerint az elhangzottak „off record” (nem idézhető) jellegűek voltak. Ennek ellenére a mintegy 40 meghívott közül néhányan nem állták meg, hogy név nélkül ugyan, de kiöntsék panaszukat az új elnökkel szemben. „Olyan volt, mint egy kivégzőosztag” – mondta egyikük. Trump több újságírót név szerint felelősségre vont a „csalásaik és félrevezetéseik miatt”.
Különösen élesen fogalmazott a CNN hírcsatornáról, amelyet azzal vádolt, hogy „végighazudták a kampányt”. A résztvevő sztárújságírók – köztük az NBC műsorvezetője, Lester Holt, aki 2015 szeptemberében egy héten át tudósított Magyarországról a menekültekkel szembeni „brutalitásokról” és a „Bécsig tartó halálmenetről” – ezúttal nem kaptak lehetőséget arra, hogy kérdezzenek, hanem végig kellett hallgatniuk, amint Trump kiosztja őket. (Nem alaptalanul: a találkozó után a CNN-nek például kétszer is bocsánatot kellett kérnie amiatt, hogy valótlan állításokat tett közzé Donald Trump stratégiai főtanácsadójáról, akit „niggerezéssel” és „neonáci csoportok támogatásával” vádoltak műsoraikban – alaptalanul.)
Trump a találkozó után külön is elment a The New York Times szerkesztőségébe, ahol interjút is adott és találkozott a lap újságíróival és kiadójával, Arthur O. Sulzbergerrel (képünkön fent). A beszélgetés teljes egészében publikus volt, és a lap közzé is tette a leiratot. A Trump Towerrel ellentétben ez a találkozó barátságos hangvételű volt, bár Trump elöljáróban leszögezte: „Az elmúlt 18 hónap brutális volt… nem kis részben a The New York Timesnak köszönhetően.” A megválasztott elnök azonban nem mutatkozott haragtartónak, és készségesen válaszolt a újságíróknak.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »